Organizačná zložka

Organizačná zložka Koľko to trvá? 3 týždne
Koľko to trvá?3 týždne

Mám záujem

Organizačná zložka ako forma podnikania je vhodná najmä pre zahraničné podniky, ktoré plánujú vstup na slovenký trh. Od "s.r.o." sa líši tým, že organizačná zložka nemá formu samostatného právneho subjektu. To znamená, že je majetkovo aj účtovne napojená na materskú spoločnosť. Má formu "pobočky", alebo ľudsky povedané, formu "predĺženej ruky".

Mám otázku

Prečo si zvoliť práve túto právnu formu pri vstupe na slovenský trh? Jedným zo zaujímavých dôvodov je, že sa podstatne jednoduchšie zruší, než "s.r.o." Ukončenie podnikania organizačnej zložky je omnoho jednoduchšie, ako ukončenie podnikania "spoločnosti s ručením obmedzeným".

Od A po Z

Organizačná zložka Od A po Z

Zabezpečíme Vám kompletné zriadenie alebo zmeny v organizačnej zložke v Slovenskej republike. Naše skúsenosti v tejto oblasti preverili takí klienti, ako jednotka na trhu spomedzi zľavových portálov  (Zľavomat), alebo svetový výrobca oplotenia ( Betafence).

Naša služba zahŕňa:

  • vypracovanie zriaďovacej / zmenovej dokumentácie, na požiadanie aj v inom ako slovenskom jazyku
  • poradenstvo a zabezpečenie živnostenských oprávnení
  • vyžiadanie súhlasov príslušného správcu dane
  • zapis na Obchodném registri
  • registráciu na daň z príjmu a daň z pridanej hodnoty
  • ohlášky / revydanie osvedčení v prípade zmeny sídla alebo názvu

V organizačnej zložke môžete zmeniť nasledovné:

  • sídlo
  • vedúceho 
  • predmety podnikania.

Názov, zriaďovateľ a rozsah predmetov podnikania vychádza z údajov materskej spoločnosti. Nie je možné ich modifikovať.

Proces

1

Konzultácia

Prvotná fáza našej spolupráce spočíva v čo najpodrobnejšom zistení Vašich predstáv a požiadaviek. Zašleme Vám formulár, ktorý bude obsahovať všetky potrebné údaje k vypracovaniu dokumentov. Následne formulár skontrolujeme, v prípade potreby Vás opätovne kontaktujeme na doplnenie.


2

Príprava dokumentov

Zašleme Vám komplet vypracovanú dokumentácie, ktorá bude obsahovať všetky potrebné náležitosti podľa slovenského práva. Vy si ju môžete v kľude preštudovať, a v prípade otázok nás kontaktovať.


3

Podpis dokumentov

Na každom dokumente je uvedené, kto ho podpisuje a či je potrebné podpis overiť u notára. Podľa týchto pokynov dokumenty vypodpisuje a zašlete nám ich na adresu alebo môžete ich priniesť osobne k nám do kancelárie.


4

Vydanie živnostenského oprávnenia

V mene spoločnosti vyžiadame vydanie živnostenského oprávnenia. Prečo? Každá spoločnosť, ktorá má predmety podnikania, ktoré sú živnosťami, musia ich mať vydané príslušným živnostenským úradom.


5

Zápis v Obchodnom registri

Zabezpečíme zápis v Obchodnom registri po celom Slovensku. Zaplatíme za Vás súdny poplatok. Prevezmeme za Vás výpis z Obchodného registra.


6

Registrácie a ohlášky

Zabezpečíme registrácie na príslušnom daňovom úrade na daň z príjmu (Daň) a na daň z pridanej hodnoty (IČ DPH).


Prečo to nechať na nás

Máme dlhoročné skúsenosti so zriaďovaním organizačných zložiek zahraničných subjektov. Preverili nás zahraničné spoločnosti, ktoré sú kľúčovými hráčmi v svojich oblastiach podnikania (Zľavomat, Eurosport, Ivory Energy).

Niektorým veľkým zahraničným spoločnostiam sme práve my pomáhali so vstupom na slovenský trh. 

Spokojní klienti

betafence